Hodowca tulipanów z Nowej Zelandii sporo zainwestował

0
324
Hodowca z Nowej Zelandii

Hodowca tulipanów – Horizon Flowers z Nowej Zelandii – jedna z największych firm z Southland – zapłaciła 7,8 miliona dolarów za 162 ha gospodarstwa w Mabel Bush.

Niderlandzka firma uzyskała ministerialną zgodę na zakup w kwietniu, co pozwoli jej na efektywne zwiększenie sadzenia do 80 ha i dodanie około miliona kwiatów do przychodów z eksportu.

Kierownik Horizon Flowers NZ Roy Smak powiedział, że farma Mabel Bush o powierzchni 162 ha zostanie podzielona na sześć działek o powierzchni 27 ha, z sadzeniem w sześcioletnim cyklu uprawy rotacyjnej. Większość nieruchomości zostanie oddana w leasing sprzedawcy. – Oprócz powiększenia nasadzeń o około 20 ha, blok ten stworzy trwałe i sezonowe miejsca do sadzenia i zbioru, a co ważne, pozwoli nam na dalszy rozwój naszych tulipanów i pokrycie ryzyka, jeśli dzierżawione grunty nie będą odpowiednie – mówi.

Horizon Flowers New Zealand Ltd jest jedną z kilku firm z połączeniami holenderskimi, uprawiająca tulipany w świetnym klimacie w Southland. Pięć firm wynajmuje lub posiada łącznie 350 ha, eksportujących szacunkowo 175 milionów cebulek tulipanów w każdym sezonie.

Firma Triflor New Zealand Ltd, która cztery lata temu nabyła posiadłość 60ha za 2,7 miliona dolarów, jest natomiast największym eksporterem tulipanów w Nowej Zelandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here