Jak sprzedać więcej lilii? W doniczkach!

0
323
Lilie
fot. The Florist

Rośnie popularność lilii sprzedawanej w doniczkach. Wszystko po to, by dorównać trendom miejskiej dżungli.

Trend wśród milenialsów skupia się głównie na zielonych i tropikalnych roślinach doniczkowych, jednak spora część klientów jest także ze starszych pokoleń, których gusta przyciągają kolorowe i kwitnące kwiaty.

Lilie są bardziej znane jako kwiaty cięte, aniżeli rośliny pokojowe, więc magazynowanie ich w doniczkach i gotowe do uprawy mogą być zwycięską strategią dla Twojej firmy. Wybór kolorystyczny jest szeroki – od czerwonego, poprzez żółty, pomarańczowy, różowy, do dwukolorowych odmian i pastelowych odcieni.

Lilia jest rośliną zielną, która jest częścią rodziny lilii. Roślina wyrasta z bańki i składa się z ponad stu gatunków, których większość można znaleźć na półkuli północnej. Pierwotna roślina prawdopodobnie pochodziła z Chin, można ją było znaleźć również w Korei Południowej, Japonii i na Syberii, a następnie rozprzestrzeniła się przez Kaukaz do Europu – na Bałkany i Alpy, aż później do Ameryki. Lilie zwykle rośna w otoczeniu lasów i na polach.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie doniczkowych lilii?

  1. Sprawdź dojrzałość i liczbę pąków na łodydze. Pączki nie powinny być otwarte w chwili zakupu, ale mogą wykazywać pewien kolor
  2. Lilia doniczkowa musi być dobrze ukorzeniona, aby łodygi były mocno podparte
  3. Roślina nie powinna mieć wyschniętych pąków, ani żółtych liści.
  4. Jeśli na kwiatostanie lub liściach występuje botrytis, roślina została utrzymana w wilgotnym środowisku lub została podana zbyt duża ilość wody

Sprzedaż i wystawa doniczkowych lilii

Utrzymuj podstawę prostą (doniczkowe lilie wyglądają fantastycznie w czarnych lub białych doniczkach) i umieszczaj rośliny na różnych wysokościach, aby nadać im żywy wygląd. Zachowaj jasne kolory i pastele, używaj białych lilii jako czynnika łączącego, aby zachować poczucie koherencji. Ponieważ rośliny są sprzedawane klientowi w zarodku, towarzyszące mu materiały graficzne przedstawiające kwitnące lilie w doniczce mogą stanowić dodatkową inspirację do zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here