Tatuaż w kwiaty dla każdego miesiąca

0
1922
Kwiaty na tatuażach są bardzo popularne

Tatuaże są wyrazistą formą wyrażania swoich emocji. Kwiaty to jeden z motywów, które są przypisane nawet do poszczególnych miesięcy.

Nie wszyscy zwracają uwagę na to, czy dany kwiat nosi ze sobą jakąś symbolikę, aczkolwiek mimo wszystko większość osób z pewnością wie, że np. róża ma znaczenie miłości.

Niegdyś tatuaże kojarzyły się głównie z ludźmi, którzy mają za sobą pobyt w więzieniu, teraz moda obiera cały czas zupełnie inną drogą i znaki na skórze może posiadać w zasadzie każdy, niezależnie od wiary, poglądów, koloru skóry, czy wartości. Jednym z popularniejszych – zwłaszcza wśród kobiet – są motywy kwiatowe. Co ciekawe, tatuaż można zrobić na podstawie daty urodzenia, a konkretnie miesiąca.

„Birth Flowers” obejmuje oczywiście 12 rodzajów.

Jakie kwiaty na tatuaż na początku roku?

Do stycznia przypisane są goździki, które oznaczają miłość, fascynację oraz godność człowieka. Luty to natomiast fiołek, z symboliką wierności, mądrości, nadziei, a także nadchodzącej wiosny. Osoby urodzone w marcu mogą zdecydować się na tatuaż z kwiatem narcyza, który kojarzony jest z wiosną, odrodzeniem i domowym szczęściem, z kolei kwietniowi posiadają groszek pachnący z miłością, młodością oraz czystością.

Tatuaż w kwiaty związany z cieplejszymi miesiącami

Zbliżający ku leci maj może symbolizować konwalia (oznaka miłości i uznania), natomiast pierwszą połowę roku zamyka czerwiec i tatuaże z wiciokrzewem (miłość, wdzięczność, uznanie). Po kilku miesiącach z podobną symboliką przychodzi lipiec z ostróżką – frywolny, lekkomyślny, ale kojarzony również z pierwszą miłością. Sierpień to mieczyk z silny charakterem, uczciwością oraz pamięcią, natomiast wrzesień reprezentują astry – cierpliwe i delikatne.

Tatuaż, kwiaty i końcówka roku

Końcówkę roku otwiera październik we współpracy z aksamitką (dzikość i ciepło), listopad – jak można się zorientować – oznacza chryzantema (współczucie, przyjaźń, radość), a grudniowi została przeznaczona gwiazda betlejemska, z symboliką sukcesów i dobrego nastroju.

Na naszym portalu opisujemy również konkretne znaczenia wielu innych kwiatów, będące elementami tatuaży, m.in. w artykule „Co oznaczają tatuaże z kwiatami?„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here