Nowa kolekcja róż w Ekwadorze

0
508
ekwador

W marcu wprowadzono kolejną serię kwiatów Roseec. To nowa kolekcja róż w Ekwadorze. W tegorocznych dniach otwartych Plantec gościł około 300 producentów i eksporterów z całego kraju i części USA w ich siedzibie głównej, położonej na 2625 metrach nad poziomem morza, blisko lotniska w Quito.

– Wiemy, że nasi klienci potrzebują odmian, na których mogą polegać, nie tylko na swoich polach, ale także podczas wysyłki za granicę. Z tego właśnie powodu nasz rygorystyczny proces selekcji obejmuje komponent symulacji lotu, w którym testujemy potencjał każdej odmiany do transportu i wynikająca z tego żywotność wazonów – wyjaśnia Aviram Krell z Plantec. Goście mieli okazję poznać nowe Centrum Ewaluacji, które ożywiło proces, przez który przechodzi każda odmiana róż, zanim stanie się dostępna na rynku.

Odnowiona szklarnia

Nie tylko przygotowaliśmy dla naszych gości ekscytujące produkty w naszym obszarze handlowym i eksperymentalnym, ale w tym roku byliśmy również podekscytowani mogąc pochwalić się naszą odnowioną szklarnią Matki Roślin. Obiekt ten został całkowicie przekształcony w szklarnię Hydroponic przy użyciu słynnego System MAPAL – kontynuuje Aviram.

– Aby utrzymać temat innowacji, w tym roku Plantec był wreszcie w stanie przeanalizować i zaprezentować wyniki swoich nowych podkładek PRO z wykorzystaniem danych w ciągu ponad roku w kilku różnych gospodarstwach i odmianach. Wyniki pokazały ogólną tendencję do znacznej zwiększonej wydajności (w niektórych przypadkach nawet do 50%) i zwiększonej jakości rośliny.

20 nowych produktów

Zwiększyliśmy również uznanie na całym świecie naszych kultowych odmian, takich jak Mondial i Shimmer autorstwa Kordes Roses, Explorer i Brighton autorstwa Interplant Roses, White O’Hara Delbarda oraz Nexus i Atomic firmy Grandiflora – mówi Aviram.

Podczas gdy nowa kolekcja zawierała ponad 20 nowych dodatków oferowanych przez Plantec, dwie odmiany, które przyciągnęły najwięcej uwagi, to Xtripes i nowa czerwień od Kordes Roses, „Fortune”. – Fortune wymagało uwagi, odkąd po raz pierwszy zobaczyliśmy jego wyjątkowy aksamitny czerwony kolor, a teraz dzięki testom trwałości wazonu trwającym ponad 21 dni, Fortune była w centrum uwagi wielu naszych hodowców i ich komercjalizatorów przez ostatnie kilka dni – mówi Sofia Sanchez, dyrektor generalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here