Nowy rodzaj róży w kanadyjskich ogrodach

0
313
chinook sunrise

W kanadyjskich ogrodach pojawił się nowy rodzaj róży, opracowany przez grupę Vineland. To kolejna innowacja w ich kolekcji.

Centrum Badawczo-Innowacyjne Vineland oficjalnie wydało Chinook Sunrise, druga z serii róż opracowanych ze względu na ich wytrzymałość i zdolność kwitnienia niemal w dowolnym miejscu w Kanadzie. Róża została odsłonięta w Canada Blooms, największym kanadyjskim festiwalu ogrodów i kwiatów.

Chcę pogratulować ciężko pracującemu zespołowi Vineland. Ich innowacje, takie jak róża Chinook Sunrise, pomagają utrzymać naszych rolników zajmujących się ogrodnictwem ozdobnym w czołówce i rozwijać naszą gospodarkę – powiedziała Marie-Claude Bibeau, federalna minister rolnictwa i żywności rolnej.

Uruchomienie Chinook Sunrise to ekscytujący moment, który pokazuje niesamowitą innowację, która ma miejsce w ogrodnictwie w naszej prowincji – powiedział Ernie Hardeman, minister rolnictwa, żywności i spraw wiejskich w Ontario. – Nasz rząd z dumą wspiera projekty Vineland, takie jak ten, które mogą zapewnić nowe produkty i wzrost gospodarczy w sektorze rolnym poprzez kanadyjskie partnerstwo rolnicze – dodaje.

Jak wygląda kwiat?

Chinook Sunrise ma koralowe kwiaty przypominające jasne, ciepłe barwy wschodzącego słońca. Kwiaty najpierw barwią się jako głębokie pąki moreli i odsłaniając burzę różu, gdy się otwierają. Zakres kolorów Chinook Sunrise różni się od zwykłych ciemnoróżowych i czerwonych odcieni, które zdominowały kanadyjską hodowlę róż.

Chinook Sunrise to niewielki dodatek do krajobrazów ze względu na tolerancję czarnych plam i mrozoodporność w całej Kanadzie. Chinook Sunrise będzie dostępny w centrach ogrodniczych i szklarniach w całym kraju na czas sezonu w 2019 roku.

Chinook Sunrise naprawdę wyróżniał się panelami konsumenckimi w porównaniu z najlepiej sprzedającymi się już dostępnymi na rynku różami – powiedziała Amy Bowen, dyrektor ds. badań konsumenckich w Vineland.

Kolejna wersja w kolekcji

Chinook Sunrise zastępuje Canadian Shield, pierwszą wersję w kolekcji. Czerwona róża została wprowadzona na rynek w 2017 roku z okazji 150. urodzin Kanady i od tego czasu jest popularnym dodatkiem do ogrodów w całym kraju. Canadian Shield został uznany przez Canada Blooms „2017 Plant of the Year”.

49. kolekcja równoległa Vineland jest produktem kanadyjskiego programu hodowli róż w Vineland we współpracy z Kanadyjskim Stowarzyszeniem Krajobrazu Żłobkowego i przetestowano je w próbach polowych w całym kraju dzięki tej współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here