Ogromny potencjał przy uprawie tulipanów w Indiach

0
307
tulipany

W Indiach drzemie ogromny potencjał przy uprawie tulipanów, tak wskazują naukowcy, którzy zajmują się wybranymi terenami pod kątem ewentualnej produkcji.

Chociaż uprawa tulipanów w Indiach jest w dużej mierze ograniczona do stanu Dżammu i Kaszmir, pagórkowate regiony Himachal Pradesh i Uttarakhand mają ogromny potencjał do uprawy tego wysoce komercyjnego kwiatu.

Aby skomercjalizować uprawę tulipanów w Himachal, naukowcy z wydziału kwiaciarstwa i architektury krajobrazu z Uniwersytetu Ogrodnictwa i Leśnictwa (UHF) Dr YS Parmar, Nauni, wprowadzili swoje 42 odmiany na farmach uniwersyteckich. W ramach projektu Skoordynowanego Doskonalenia Kwiaciarstwa w Indiach departament podjął wstępne prace nad kwiatem na początku lat 90-tych.

Prace naukowców

Dr Puja Sharma, Dr SR Dhiman i Dr Bharti Kashyap, naukowcy z działu kwiaciarstwa i architektury krajobrazu pracują nad projektem. Oceniają różne odmiany pod kątem różnych parametrów wzrostu i kwitnienia, aby ocenić ich przydatność do uprawy komercyjnej na środkowym i wysokim wzgórzu stanu. Pracują nad propagowaniem odpowiednich odmian, a także dostarczaniem materiału do sadzenia, oprócz wyposażenia rolników w wiedzę techniczną.

Ze względu na wysoki popyt na rynku, zwłaszcza w okresie ślubu i świąt, tulipany uzyskują dobre zwroty dla rolników. Oprócz dywersyfikacji przemysłu kwiatowego w kraju, rolnicy mają gotowy rynek z ograniczoną konkurencją. Tulipany tworzą doskonałą roślinę doniczkową, cięte kwiaty i mogą być stosowane w kształtowaniu krajobrazu – powiedział dr YC Gupta, profesor i kierownik wydziału kwiaciarstwa i architektury krajobrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here