Pomarańczowe róże odnajdują się na rynku

0
556
Róże Copacabana

Pomarańczowy jest kolorem wielozadaniowym i moim zdaniem jest najbardziej wszechstronnym kolorem wśród wszystkich – mówi Alessandro Ghione z NIRP International. Pomarańczowe róże odnajdują się na rynku.

Wydaje się, że dane sprzedaży potwierdzają jego rację. W ciągu ostatnich 15 lat całkowita sprzedaż tego koloru na rynki bezpośrednie i aukcje wzrosła o ponad 10 procent. Hodowca róż dostrzegł potencjał tego koloru wiele lat temu i dlatego nieustannie inwestuje w ulepszanie asortymentu odmian i opracowywanie nowych. Jednym z najnowszych dodatków jest Copacabana. – Ma zdolność dostosowywania się do różnych warunków agronomicznych, pokazując różne produkty wysokiego poziomu. Ale przede wszystkim efektowny i doskonały pomarańczowy kolor sprawia, że ​​jest wyjątkowy. Ma ogromny potencjał, aby stać się jedną z największych pomarańczy w historii – dodaje Ghione.

Rynek róż

Większość kolorów w różach ma się bardzo dobrze na konkretną okazję, np. czerwony na Walentynki, różowy na Dzień Matki i żółty na Wielkanoc. Ale co z pomarańczą? Wydaje się, że nie jest to kolor, który jest używany do określonych uroczystości, więc jakie jest zapotrzebowanie? Według Alessandro jest on odpowiedzialny za znaczną część całkowitej sprzedaży. – W ciągu ostatnich 15 lat łączna sprzedaż pomarańczy wzrosła o około 10 procent i może teraz łatwo przyjąć 25% całkowitej sprzedaży na rynki bezpośrednie i aukcje. Jest to kolor „wielozadaniowy”, idealnie pasujący do luksusowych aranżacji lub mieszanych bukietów do codziennego użytku. Jest to kolor używany na wszystkie okazje i nie ogranicza się do świąt – ocenia.

Prawdziwa pomarańcza

Pomarańczowy jest dobrym kolorem, który można sprzedawać przez cały rok. Jednak odzyskanie prawdziwego pomarańczowego koloru i spełnienie oczekiwań hodowców jest sporym wyzwaniem – wspomina Alessandro. Po latach prób i testów znaleźli tę odmianę. – Kolor przyciągnął naszą uwagę. Jest uderzająco pomarańczowy, co czyni go wyjątkowym – cieszy się.

Ponadto ta nowa pomarańczowa róża wydaje się dobrze spisywać na wysokich i niskich wysokościach. Copacabana ma zdolność dostosowywania się do różnych warunków agronomicznych, pokazując na koniec dwa różne produkty wysokiego poziomu dla różnych rynków – do sprzedaży detalicznej, gdy uprawia się ją na małej wysokości oraz dla hurtowników i kwiaciarni, gdy są produkowane na dużej wysokości. W praktyce jest to jak posiadanie dwóch różnych odmian, obie niosące wielkie cechy, chociaż bardzo różnią się od siebie. Uderzający i doskonały pomarańczowy kolor – który prawdopodobnie jest trudny do naśladowania przez wiele lat – jest łącznikiem między odmianami i to charakteryzuje Copacabanę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here