Rafia – co to jest i do czego służy?

0
1866
Rafia do pakowania

Rafia to jeden z najbardziej popularnych materiałów dekoracyjnych, których używa się w kwiaciarniach oraz pracowniach florystycznych.

To specjalne włókno z liści palmy (jeśli mówimy o naturalnej formie). Długie wstążki są znakomitym elementem nie tylko dekoracyjnym, ale i praktycznym. Wachlarz zastosowań jest bardzo duży. Możemy ją ujrzeć m.in. przy dekorowaniu oraz owijaniu bukietów kwiatowych, pakowaniu prezentów, czy tworzeniu innych prac rękodzielniczych, np. z okazji Walentynek, Wielkanocy, czy świąt Bożego Narodzenia. Rafia potrafi świetnie ozdobić kosze, donice i wazony.

Co ciekawe, rafia jest też dobrym wypełniaczem skrzynek na butelki.

Oczywiście z biegiem czasu na rynku pojawiły się nie tylko rafie z materiałów naturalnych, ale też i syntetycznych, w dodatku w różnych kolorach. W hurtowniach florystycznych wyróżniany m.in. rafię naturalną, rafię włoską i rafię polską. Materiały syntetyczne wykazują się większą trwałością, niż produkcje naturalne, ale często decyduje we wszystkim kwestia gustu, ponieważ wizualnie lepszą opcją są rzecz jasna wyroby „żywe”.

Rafia do prezentów
Rafia do prezentów
Rafia do bukietów
Rafia do bukietów
Rafia włoska złota
Rafia włoska złota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here