Co oznaczają tatuaże z kwiatami? (cz. 2)

0
896
Tatuaż z kwiatem lotosu

Piękno, siła, wdzięk, styl życia, nieśmiertelność, a może trudne czasy? Co oznaczają poszczególne tatuaże z kwiatami? Sprawdź!

To nasz drugi artykuł w tym temacie. Jakie znaczenia mają tatuaże z różami, stokrotkami, słonecznikami, tulipanami, liliami i lawendą, znajdziesz w tekście Co oznaczają tatuaże z kwiatami? (cz. 1).

Tatuaż z goździkami

Jako że kwiaty te są często wybierane na Dzień Matki, prawdopodobnie nie będzie zaskoczeniem, że goździki są popularnym tatuażem również dla nowych matek i osób, które niedawno straciły matki. Goździki występują w prawie każdym kolorze, dlatego są wspaniałym dodatkiem dla kogoś, kto chce zerwać swoimi czarno-białymi barwami, na rzecz kolorów.

Tatuaż z kwiatem lotosu

Ukochane przez miłośników tatuażu na całym świecie, kwiaty lotosu są popularne też z wielu innych powodów. Mimo że zwykle rosną przy błotnistych terenach, znane są ze swojego piękna i wdzięku. Wiele osób postrzega lotos jako symbol przetrwania trudnych czasów w życiu i bycia z tego powodu silniejszym.

Tatuaż ze storczykiem

Storczyki są jedną z największych rodzin kwiatów na Ziemi, ponieważ można je znaleźć w prawie każdej części świata. Wiele kultur wschodnioazjatyckich czci orchideę jako symbol czegoś, co jest pożądane i rzadkie. Jako popularny tatuaż wśród silnych kobiet, tatuaże orchidei są zwykle nieco większe niż inne, szczególnie gdy ludzie wybierają całą roślinę, a nie kilka kwiatów.

Tatuaż z Hibiskusem (Ketmia)

W zależności od tego, dokąd zaprowadzą Ciebie podróże, kwiat hibiskusa ma wiele różnych znaczeń. W Chinach jest ściśle związany z kobiecością, pięknem i czystością. W kulturze koreańskiej hibiskus jest symbolem nieśmiertelności. Na Hawajach jest z kolei kwiatem „państwowym”, oznaczającym wolność. Po połączeniu z Hawajami i innymi wyspami Pacyfiku, ten kwiatowy tatuaż zazwyczaj symbolizuje wyluzowany styl życia.

Henna

Nie jesteś gotowa na coś tak trwałego, albo po prostu boisz się igieł? Tatuaże z henny są wykonane z barwnika, pobranego z liści i pędów lawsonii bezbronnej, która rośnie w Afryce, północnej Australii i południowej Azji. Tatuaże z henny istniały już od czasów starożytnego Egiptu i są nadal popularne m.in. podczas ceremonii hinduskich. Tatuaże zwykle są trwałe na 2-3 tygodnie i mają skomplikowane kwiatowe wzory.

Tatuaż z kwiatami
Tatuaż z kwiatami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here