Tworzenie bukietów: techniki z fiolkami i szpilkami

0
663
Szpilki do tworzenia bukietów ślubnych

Technik we florystyce ślubnej jest wiele, różniącymi się np. zabezpieczeniem dostępu roślin do wody. Przedstawiamy m.in. sposób z fiolkami.

Technika z fiolkami

Pozwala na zaopatrzenie kwiatów w wodę na krótkich szypułkach. Sposób ten jest dobry dla kwiatów, które szybko więdną, oraz do tych, które nie mają dostępu do wody, lub nie potrafią jej poprawnie czerpać z gąbki, np. storczyki. Plastikowe fiolki zasłania się taśmą, trawą, albo owija liśćmi. Do zamaskowanych w ślubnym bukiecie fiolek trzeba nalać wody i włożyć do nich rośliny. Fiolki są przydatne również w innych ślubnych produktach, takich jak torebka czy wachlarz. Użycie fiolek mogą zakładać też projekty dekoracji samochodów, gdzie na karoserii umieszcza się wiele pojedynczych kwiatów. Przy dekoracji sporych wnętrz fiolki są alternatywą dla naczyń, co pozwala na umieszczanie kwiatowych dekoracji na całej powierzchni, np. poprzez spuszczanie kwiatów z fiolkami na żyłkach, nad stołem, nad sceną, czy też koło młodej pary. Fiolki znajdują również swoje zastosowanie przy różnego rodzaju konstrukcjach.

Technika ze szpilkami lub haftkami rzymskimi

To z kolei jest technika polegająca na przypinaniu płaskich elementów roślin spinkami metalowymi. Pozwala to na pokrycie powierzchni roślinami, celem stworzenia tła dla kwiatów, albo osiągnięcia pożądanej struktury i kontrastów. Główki szpilek często są dodatkową ozdobą, natomiast przypinając liście należy mieć na uwadze, że przy utracie wody będą się kurczyły, dlatego liście powinni nachodzić na siebie. Zamiennikiem szpilek w niektórych przypadkach może zostać dwustronna taśma, aby przytwierdzić drobne elementy.

Technika z woskiem

Stosowanie wosku polecane jest przede wszystkim na chłodniejsze miesiące, ponieważ przy wysokiej temperaturze ten naturalnie jest bardziej miękki. Technika znajduje swoje miejsce przy tworzeniu naczyń z płynnej parafiny, a że pojemniki nie są drogie, to łatwo można udekorować stół weselny. Jak to wygląda? Wlewa się parafinę między dwa pojemniki, które różnią się rozmiarem – mniejsze wkłada się do większego w taki sposób, aby nie dotykało dna. W tym układzie powstanie misa z wosku, na dnie której wtapia się pinholder, czy kenzan, aby nabić gąbkę i wykonać kompozycję kwiatową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here