Znaczenie kwiatów: Co oznacza Sakura (kwiat wiśni)?

0
3012
Co oznacza sakura?

Sakura, czyli drzewo i kwiat wiśni, to zakorzeniona w kulturze Japonii roślina, mająca tam olbrzymie tradycje i znaczenie. Co dokładnie oznacza Sakura?

Nie bez przyczyny Japonię nazywamy Krajem Kwitnącej Wiśni. Święto hanami to czas, kiedy kwitną wiśnie, które chcą zobaczyć turyści z całego świata. Tradycja ta panuje już od kilkuset lat, a pierwszymi byli cesarze z Kioto. Drobne, różowe kwiaty są symbolem Japonii.

Co oznacza Sakura (kwiat wiśni)?

  • Krótka młodość – kwiat Sakury zawsze był związany z przemijaniem młodości. Wszyscy wiemy, jak najpiękniejsze lata naszego życia szybko mijają. To piękne drzewo przypomina o tym, że wszystko, co piękne, nie trwa zbyt długo. Kwiaty Sakury są widoczne na gałęziach tylko przez krótki czas, a potem zanikają aż do następnej wiosny.
  • Nowy członek rodziny – kwiat Sakury jest również znany jako symbol nowego członka rodziny i powitania noworodka w domu. Ta symboliczna wartość pochodzi z tradycji i wielu uważa ją za piękny kwiat, który najlepiej opisuje szczęście nowego rodzica i miłość do dziecka.
  • Nadejście wiosny – Sakura jest również symbolem nadejścia wiosny. Ten kwiat jest pierwszym, który rozkwita po zimie, dlatego wielu postrzega go jako symbol odmłodzenia i odrodzenia. Każdej wiosny pokrywa japońskie alejki i ścieżki pięknym zapachem sprawiając, że ​​wszyscy czują się zadowoleni z nadchodzącego sezonu wiosennego.

Znaczenie koloru kwiatów Sakury

  • Różowy to główny kolor Sakury. Piękne drzewo z hipnotyzującymi kwiatami jest najbardziej znane z jasnoróżowego koloru i symboliki, która za nim stoi. Jest symbolem miłości, przywiązania i romansu, a to piękne drzewo wyraża dokładnie tego rodzaju emocje i uczucia.
  • Kolor biały jest symbolem czystości, niewinności i duchowości. Białe kwiaty Sakury są po prostu wspaniałe i jest w nich coś boskiego. Mimo że nie są to największe, ani najbardziej przyciągające uwagę kwiaty, nadal są równie hipnotyzujące.
  • Żółty symbolizuje szczęście, radość i pozytywną energię. Ten kolor sprawi, że Twój ogród lub podwórko przyniesie Ci pozytywną energię za każdym razem, gdy na niego spojrzysz. Żółty to także symbol przyjaźni i więzi rodzinnych.
  • Kolor fioletowy jest symbolem królewskości i piękna. Jest to często kolor związany z duchowością i boskością. Kwiaty Sakury rzadko są ciemnofioletowe i zwykle widzimy małe plamki fioletu w różowych kwiatach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here