Nowa technologia ukorzeniania roślin

0
265
dummen orange

Rozwija się Basewell – nowa technologia ukorzeniania roślin, do którego dostęp ma coraz większa liczba hodowców w Ameryce Północnej.

Jak to działa?

Firma Dümmen Orange wprowadza kolejny rodzaj produktu Basewell, otwierając korzyści tej innowacyjnej technologii dla plantatorów w całej Ameryce Północnej.

Basewell został wprowadzony na rynek północnoamerykański rok temu i był to rok udanej próby oraz rosnącej liczby plantatorów, którzy wprowadzają tę technologię oszczędzającą miejsce i pracę do swoich regularnych programów produkcyjnych. Nowa forma produktu, młode rośliny Basewell, są rozmnażane poza lądem i charakteryzują się zaawansowanym rozwojem korzeni bez podłoża uprawowego.

Perry Wismans, globalny dyrektor ds. innowacji w branży ogrodniczej w Dümmen Orange, mówi: – Od czasu udanego wprowadzenia Basewell dokonaliśmy ważnych zmian, aby zwiększyć jakość i niezawodność dostaw Basewell. W oparciu o opinie producentów, specyfikacje zostały dostosowane do oczekiwań, a metody produkcji między gospodarstwami zostały znormalizowane, aby zminimalizować straty produkcyjne i zmaksymalizować oszczędności hodowców. Rozszerzając ofertę Basewell w roślinach wieloletnich i corocznych genetykach, Basewell staje się dostępny dla większej liczby plantatorów w Ameryce Północnej.

Basewell zapewnia wiele korzyści dla plantatorów wieloletnich:

  • Upraszcza procesy dzięki możliwości zamawiania ukorzenionego produktu bezpośrednio z gospodarstwa produkcyjnego, zmniejszając czas realizacji zamówienia, aby zmaksymalizować elastyczność w planowaniu programu
  • Optymalizuje przestrzeń dzięki możliwości transplantacji bezpośrednio do pojemnika końcowego, umożliwiając dodatkowe obroty produkcyjne i zmniejszenie przestrzeni propagacji
  • Oszczędza pracę dzięki pojedynczym elementom Basewell, pojedynczym ogniwom nadającym się do automatycznego klejenia ISO i zwiększonej prędkości w transplantacji

Równolegle z pierwszym udanym wprowadzeniem Basewell na rynek roczny, gwatemalski zespół zidentyfikował podstawowy program wieloletni, dobrze przystosowany do Basewell. Byliny Basewell pozwolą hodowcom na bardziej niezawodną produkcję i obniżenie kosztów – mówi Jeff LaCourse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here