Encyklopedia kwiatów i roślin: Kalanchoe

0
448
Kalanchoe

Kalanchoe jest rośliną z rodziny gruboszowatych (Crassulaceae). Liczy nawet 200 gatunków i jest popularną rośliną doniczkową.

Tylko kilka jest regularnie spotykanych w uprawie. Kalanchoe pochodzą z suchych obszarów i są popularnymi sukulentami. Nowoczesne hybrydy są cenione ze względu na ciekawe formy liści lub kwiaty. Podobnie jak poinsecje i kaktusy, kalanchoe są na świecie podstawą handlu m.in. w kwiaciarniach.

Gatunki rzadko są dwu- lub jednorocznymi, najczęściej występują jako wieloletnie sukulenty. Rzadziej są to krzewy, czy małe drzewa. Rosną głównie lądowo, rzadko epifitycznie. Korzenie są włókniste, rzadko pogrubione lub guzkowe. Mięsiste, czasem zdrewniałe do podstawy trzonu są zwykle wyprostowane lub często prostopadłe i zwykle rozgałęzione.

Kalanchoe z ich żywymi, trwałymi kwiatami, świetnie sprawdzają się w ogrodzie lub jako rośliny doniczkowe. Są gęstymi sukulentami o liściach, które często widuje się w sklepach kwiaciarskich lub centrach ogrodniczych. Większość kończy jako rośliny doniczkowe.

Rośliny te są dostępne w kolorze czerwonym, różowym, żółtym lub białym i można je zachęcić do kwitnienia nawet w najciemniejsze dni zimy. Sprzedawane w doniczkach zwykle dorastają do 30 centymetrów wysokości.

Ten typ roślin lubi jasne, naturalne światło. W słabszych warunkach oświetleniowych kwiaty nie otwierają się, a liście stają się wrzecionowate, zatem w przypadku słabego światła, najlepiej nabyć go już w pełnym rozkwicie. Kalanchoe są narażone na mączniaka, jeśli liście będą zbyt mokre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here